Apex Pergola Tente Sistemleri

test

Apex Pergola Tente Sistemleri

Geleneksel tente sistemleri, sadece güneşten korunmak için tasarlanmakta. Artık bu tekil fonksiyon günümüzde yeterli değil. Günümüz insanı, daha fazla dışarıda olmak istiyor.

Bu özgür ruh, kendini kısıtlayan duvarlardan sıkıldı. Artık yaz-kış dışarıda olma arzusunda... Biz, bunun için yola çıktık. Düşündük ki, bunun adı, “Bütünsel yaklaşımla tasarlanmış esnek mekan”. Dilediğinizce açık, dilediğinizce kapalı. Bu mekanlar, derme çatma, yamalı bohça anlayışından kurtarılmalı idi. Diğerleri gibi değil, bu, bir Albert Genau olmalıydı…

Ağır Yükler İçin Tasarlanmış Taşıyıcı Kiriş Profili
110 mm. – 140 mm. ölçülerindeki ray profili özellikle, geniş alanların kapatılmasında ideal çözüm sunar.

Çelik Profil veya Ön Germeli Çelik Halat Entegrasyonu
5+1 odacıklı taşıyıcı kiriş profili sayesinde, 12 metreye kadar olan açıklıklar için çelik profil veya ön germeli çelik halat entegrasyonu yapılabilmektedir.

Mukavim Kolon - Kiriş Profili
110 mm. – 110 mm. ölçülerindeki kolon-kiriş profili, her türlü tente ölçüsünde gerekli mukavemeti sağlar.


Gizli Birleşim Hazneleri – Solid Profil Yapısı (SPC)
Sistem profilleri gizli birleşim haznelerine monte edilen bağlantı aparatları ile birleştirilir. Profillerin dışında herhangi bir bağlantı kanalı bulunmaz. Böylece, şık ve kozmetik açıdan mükemmel bir görüntü sağlanır.

Su Yatağı Delinmesi Engellenmiş, Çift Hücreli Su Oluğu
Tente sisteminin ön tarafı camla kapatıldığında, montaj sırasında su yatağının vida ile delinip, suyun sızmasını engellemek için çift hücreli su oluğu standart olarak sunulmaktadır.

3 Parçalı Su Oluğu Yapısı – Mükemmel Su Tahliye Sistemi
Albert Genau tasarımı, patentli üç parçalı su oluğu yapısı sayesinde, sistemin tüm çatı eğimlerinde yatay kiriş ve dikey kolonlar ile bağlantısı mükemmel şekilde yapılabilmektedir. Aynı zamanda suyun tahliye edilememesi durumunda fazla su, mevcut sistemlerde içeri girerken, Albert Genau tente sistemlerinde sürekli sistem dışına tahliye edilir.

YENİ NESİL PERGOLA TENTE SİSTEMİ
Albert Genau Pergola Tente Sistemleri sadece gölgelik olarak değil aynı zamanda yeni bir alan, yeni bir mekan oluşturmak için "unique design" anlayışı ile tasarlandı. Bu tasarım anlayışı ışığında; tente, katlanır cam, yağmur suyu drenaj, patentli evo-truck taşıma ve sabit kapama sistemleri, montaj detayı, izolasyon, kullanım kolaylığı açısından tam entegre olarak tasarlanmıştır.

Yan ve Ön Tarafların Kapaması İçin Camlama Sistemleri
Albert Genau Tente Sistemleri, Albert Genau’nun camlama sistemleri ile %100 uyumludur. İster katlanır, ister sürme, ister senkronize katlanır sistem. Tüm detayları düşünülerek tasarlanmıştır.

Sürekli Aktif İzolasyon Contası
Tente sisteminin su oluğu her türlü çatı eğimine göre ayarlanabilir olduğundan, su oluğu ile çatı tekstili taşıyıcı profili arasındaki conta hiçbir zaman pasif durumu geçmez. İzolasyon en üst düzeyde sağlanır.

Kiriş Profili – Tente Tekstili Conta Sistemi
Kiriş profili ile tente tekstili arasında su ve hava izolasyonu için üç tırnaklı conta bulunmaktadır. Ayrıca, tente tekstili boyunca, tekstile yüksek frekanslı kaynak teknolojisi ile yapıştırılan conta, suyun sistem içerisine sızmasını engeller.

Ön ve Yan Cam Kapama Su Tahliye Profili
Sistemlerde su tahliye sistemi ve sızdırmazlık bir bütün olarak düşünülmüştür. Ön ve yan tarafların katlanır cam sistemleri ile kapatılmasında isteğe bağlı olarak Albert Genau patentli su tahliye profili kullanılır.

Yay Tenteler İçin Özel Teker Çözümü
İsteğe bağlı olarak, ısıcam arası jaluzi perde uygulaması yapılabilmektedir. Bu sayede ekstra, perde v.b uygulamalar yapılmadan çok estetik şekilde, güneşi istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

Micro Window System – Mikro Pencere Sistemi
Albert Genau, tente sistemlerinin çatı eğimi ile yatay kirişler arasında kalan üçgen alanlar için dünyanın en küçük penceresini üretti. Patentli mikro pencere sistemi sayesinde, tüm köşe ve kenar birleşimleri tertemiz ve sorunsuzdur.

İSTER YAZ - İSTER KIŞ KULLANIN
Albert Genau Pergola Tente Sistemleri; patentli mikro pencere sistemi, kar yüküne karşı geometrisi güçlendirilmiş çatı taşıyıcı profiller, su drenajı için tasarlanmış gizli su tahliye sistemi, her çatı eğiminde sürekli aktif izolasyon contaları, üç parçalı su oluk sistemi ve sertifikalı katlanır cam sistemleri * sayesinde, her türlü iklim koşullarında sorunsuz kullanılır.

Aydınlatma Çözümleri
Işık şiddeti ayarlanabilir dekoratif spotlar, istenirse ambiansa göre renk değiştiren led aydınlatma elemanları… Tüm aydınlatma elemanları tek bir kumandanın ucunda, istediğinizi seçebilirsiniz.

Evo Truck System Araba
Albert Genau’nun patentli Evo Truck araba sistemi ister düz, ister yay tentelerde durdurulamaz hareketi garanti eder. Dikey teker eksenin altında ve üstünde simetrik olarak yerleştirilmiş yatay tekerler sessiz ve konforlu hareketi sağlar. Toplam 8 + 1 teker; sistemi sorunsuz taşır.

Stainless Hardware System – Paslanmaz Aksam
Albert Genau tente sistemlerinde kullanılan tüm aksamlar paslanmazdır. Dolayısıyla sistemler yağmur, kar v.b dış iklim şartlarından etkilenmeyerek yıllar boyu sorunsuz kullanımı garanti eder.

3D+ Black-Out Kumaş
Albert Genau tente sistemlerinde Avrupa’nın saygın kumaş üreticilerinin güneş ışığını ve ısısını sönümleyen “black-out” kumaşları kullanılır. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak yeni nesil 3D+ tekstil dokulu kumaşlar ile şık bir görüntü sağlanır. Tüm kumaşlar, 5 yıl solmazlık garantisi altındadır.

Anti-Fingerprint Boya
Sistemin tüm alüminyum profil aksamlarında kullanılan boya anti- fingerprint ( parmak izi bırakmaz), leke tutmaz boyadır.

Full Fonksiyonlu Uzaktan Kumanda
Radyo Frekans Teknolojisi sayesinde sistemin tüm fonksiyonlarını tek kumanda ile kontrol edebilirsiniz.

Smart Automation System – Akıllı Otomasyon Sistemi
Yüksek şiddetli rüzgarda tentenin zarar görmemesi için tenteyi açan, güneş çıktığında tenteyi kendiliğinden kapatan sensörler ile Albert Genau tente sistemleri otomatize edilebilir.

Somfy Motor
Sistemlerde, endüstriyel motorlar konusunda uzmanlaşmış Fransız Somfy marka motorlar kullanılır. Tüm motorlar 5 yıl garantilidir.

İsterseniz Enerjisi Güneşten
Tente sisteminin toplanma alanının üzerine isteğe bağlı olarak Albert Genau Solar System adapte edilebilmektedir. Böylece, sistemin ihtiyaç duyacağı enerji güneş enerjisinden elde ediebilir.

 

Tente Motor Özellikleri

 • Sessiz çalışma özelliği
 • Diğer cihazlar ile karışmayan, 868 MHZ radyo frekans düzeyi
 • Full fonksiyon uzaktan kumanda cihazı
 • Tekil, grup, ya da merkezi kontrol imkanı
 • Durma anında dinamik yükleme denetimi
 • Yüksek kapanma kuvveti değeri
 • Sektörün lider firmasıdan ve son teknoloji

Tente Tekstil (Branda) Özellikleri

 • Güneş ışığını ve ısısını sönümleyen “black-out” özelliği
 • Alev aktarmama ve yürütmeme
 • 800 gr/m2 yoğunluk
 • UV ışınlarından korunmuş akrilik cilalı alt ve üst yüzeyler
 • 5 yıl solmazlık garantisi
 • Üstün Alman teknolojisi

Ön ve yan kapamalar için, Albert Genau’nun dokuz ayrı tam uyumlu entegre camlama sistemleri

 • System Zenon
 • System Zenon Max
 • System Impetus
 • System Norma
 • System Liberta
 • System Slider08
 • System Slider Max
 • System Sprinter08
 • System Hera
 • System Atrium
 • System Momentum