Eclipse Pergola Tente Sistemleri

test

Eclipse Pergola Tente Sistemleri

Geleneksel tente sistemleri, sadece güneşten korunmak için tasarlanmakta. Artık bu tekil fonksiyon günümüzde yeterli değil. Günümüz insanı, daha fazla dışarıda olmak istiyor.

Ne Hedefledik?

Bu özgür ruh, kendini kısıtlayan duvarlardan sıkıldı. Artık yaz-kış dışarıda olma arzusunda... Biz, bunun için yola çıktık. Düşündük ki, bunun adı, “Bütünsel yaklaşımla tasarlanmış esnek mekan”. Dilediğinizce açık, dilediğinizce kapalı. Bu mekanlar, derme çatma, yamalı bohça anlayışından kurtarılmalı idi. Diğerleri gibi değil, bu, bir Albert Genau olmalıydı…

 

Ağır Yükler İçin Tasarlanmış Taşıyıcı Kiriş Profili
110 mm. – 140 mm. ölçülerindeki ray profili özellikle, geniş alanların kapatılmasında ideal çözüm sunar.

Çelik Profil veya Ön Germeli Çelik Halat Entegrasyonu
5+1 odacıklı taşıyıcı kiriş profili sayesinde, 12 metreye kadar olan açıklıklar için çelik profil veya ön germeli çelik halat entegrasyonu yapılabilmektedir.


Gizli Birleşim Hazneleri – Solid Profil Yapısı (SPC)
Sistem profilleri gizli birleşim haznelerine monte edilen bağlantı aparatları ile birleştirilir. Profillerin dışında herhangi bir bağlantı kanalı bulunmaz. Böylece, şık ve kozmetik açıdan mükemmel bir görüntü sağlanır.

Yay Tenteler İçin Özel Teker Çözümü
Evotruck araba sisteminin üzerindeki yay dengeleme tekeri sayesinde, yay tentelerde, mekanizmanın kayış-kasnak sistemine sürterek sıkışması engellenmektedir. Hareket devamlılığı, konfor ve sessizlik, hepsi bir arada sağlanır.

Sürekli Aktif İzolasyon Contası
Tente sisteminin su oluğu her türlü çatı eğimine göre ayarlanabilir olduğundan, su oluğu ile çatı tekstili taşıyıcı profili arasındaki conta hiçbir zaman pasif durumu geçmez. İzolasyon en üst düzeyde sağlanır.

Kiriş Profili – Tente Tekstili Conta Sistemi
Kiriş profili ile tente tekstili arasında su ve hava izolasyonu için üç tırnaklı conta bulunmaktadır. Ayrıca, tente tekstili boyunca, tekstile yüksek frekanslı kaynak teknolojisi ile yapıştırılan conta, suyun sistem içerisine sızmasını engeller.

ECLIPSE, MODERN MİMARİDE AY TUTULMASI...
Albert Genau Eclipse Pergola Tente Sistemleri sadece gölgelik olarak değil aynı zamanda yeni bir alan, yeni bir mekan oluşturmak için "unique design" anlayışı ile tasarlandı. Bu tasarım anlayışı ışığında; yeni nesil tenteler, her açıya bükülebilen geometrisi güçlendirilmiş taşıyıcı profiller ile dayanıklık, patentli evo-truck taşıma sistemi ile konfor, tam otomasyona dayalı motor ve aydınlatma sistemi ile kolaylık ve alman teknolojisi kaliteli tekstil ile estetik unsurları ile donatılmıştır.

Aydınlatma Çözümleri
Işık şiddeti ayarlanabilir dekoratif spotlar, istenirse ambiansa göre renk değiştiren led aydınlatma elemanları… Tüm aydınlatma elemanları tek bir kumandanın ucunda, istediğinizi seçebilirsiniz.

Evo Truck System Araba
Albert Genau’nun patentli Evo Truck araba sistemi ister düz, ister yay tentelerde durdurulamaz hareketi garanti eder. Dikey teker eksenin altında ve üstünde simetrik olarak yerleştirilmiş yatay tekerler sessiz ve konforlu hareketi sağlar. Toplam 8 + 1 teker; sistemi sorunsuz taşır.

Stainless Hardware System – Paslanmaz Aksam
Albert Genau tente sistemlerinde kullanılan tüm aksamlar paslanmazdır. Dolayısıyla sistemler yağmur, kar v.b dış iklim şartlarından etkilenmeyerek yıllar boyu sorunsuz kullanımı garanti eder.

3D+ Black-Out Kumaş
Albert Genau tente sistemlerinde Avrupa’nın saygın kumaş üreticilerinin güneş ışığını ve ısısını sönümleyen “black-out” kumaşları kullanılır. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak yeni nesil 3D+ tekstil dokulu kumaşlar ile şık bir görüntü sağlanır. Tüm kumaşlar, 5 yıl solmazlık garantisi altındadır.

Anti-Fingerprint Boya
Sistemin tüm alüminyum profil aksamlarında kullanılan boya anti- fingerprint ( parmak izi bırakmaz), leke tutmaz boyadır.

Full Fonksiyonlu Uzaktan Kumanda
Radyo Frekans Teknolojisi sayesinde sistemin tüm fonksiyonlarını tek kumanda ile kontrol edebilirsiniz.

Smart Automation System – Akıllı Otomasyon Sistemi
Yüksek şiddetli rüzgarda tentenin zarar görmemesi için tenteyi açan, güneş çıktığında tenteyi kendiliğinden kapatan sensörler ile Albert Genau tente sistemleri otomatize edilebilir.

Somfy Motor
Sistemlerde, endüstriyel motorlar konusunda uzmanlaşmış Fransız Somfy marka motorlar kullanılır. Tüm motorlar 5 yıl garantilidir.

İsterseniz Enerjisi Güneşten
Tente sisteminin toplanma alanının üzerine isteğe bağlı olarak Albert Genau Solar System adapte edilebilmektedir. Böylece, sistemin ihtiyaç duyacağı enerji güneş enerjisinden elde ediebilir.

 

Tente Motor Özellikleri

 • Sessiz çalışma özelliği
 • Diğer cihazlar ile karışmayan, 868 MHZ radyo frekans düzeyi
 • Full fonksiyon uzaktan kumanda cihazı
 • Tekil, grup, ya da merkezi kontrol imkanı
 • Durma anında dinamik yükleme denetimi
 • Yüksek kapanma kuvveti değeri
 • Sektörün lider firmasıdan ve son teknoloji

Tente Tekstil (Branda) Özellikleri

 • Güneş ışığını ve ısısını sönümleyen “black-out” özelliği
 • Alev aktarmama ve yürütmeme
 • 800 gr/m2 yoğunluk
 • UV ışınlarından korunmuş akrilik cilalı alt ve üst yüzeyler
 • 5 yıl solmazlık garantisi
 • Üstün Alman teknolojisi